Zaloguj się do panelu EcoFleet

Monitoring pojazdów GPS

Monitoring GPS pojazdów

Monitoring pojazdów GPS to usługa kierowana przede wszystkim do managerów odpowiadających za firmową flotę samochodów. Jej podstawową funkcją jest ochrona przed kradzieżą. Zainstalowane urządzenia GPS sprawiają, że namierzenie samochodu nie sprawia żadnych trudności.

Jednocześnie monitoring umożliwia obniżenie kosztów eksploatacji firmowych pojazdów. Zainstalowanie systemu pozwala na rozliczenie kierowcy z pokonanej trasy oraz zapobieganie niewłaściwemu użytkowaniu firmowych aut, np. do celów prywatnych. Alerty powiadamiają o znacznym przekroczeniu prędkości lub opuszczeniu określonego obszaru. Lokalizator zapisuje liczbę przejechanych kilometrów, trasę oraz różnego rodzaju parametry eksploatacyjne. Zgromadzone dane mogą stanowić materiał źródłowy do rozliczeń za jazdy służbowe i prywatne. Zainstalowany w pojeździe lokalizator GPS monitoruje również określone parametry pojazdu: obroty i temperaturę silnika, przekroczenie prędkości, a także postoje i czas pracy kierowcy.

HUNTERS umożliwia indywidualną modyfikację usługi lokalizacji pojazdów i dostosowanie jej do własnych potrzeb. Lokalizacja GPS przyczynia się do optymalnego wykorzystania czasu pracy.

Systemy monitoringu pojazdów mogą być wykorzystywane na wiele sposobów:

• do śledzenia pojedynczego samochodu lub koordynowania całej floty;
• do kontroli zużycia paliwa w pojazdach firmowych;
• do ustalenia bieżącego położenia;
• wzywania pomocy do wypadku;
• interwencji w przypadku kradzieży lub próby przejęcia pojazdu.

Do dodatkowych usług Uzbrojonego Stanowiska Interwencyjnego należy bieżący podgląd na aktualne położenie pojazdu na mapie oraz reagowanie w przypadku odstępstw od wyznaczonej trasy. Jeśli samochód zniknie z zaprogramowanego przez Państwa kursu, naszym zadaniem jest zweryfikowanie przyczyny tych rozbieżności. Sprawdzamy, czy spowodowała ją usterka techniczna, wypadek drogowy lub innego rodzaju niebezpieczne zdarzenie. W takim przypadku na miejsce wysyłamy grupę interwencyjną HUNTERS, a jeśli trzeba to wzywamy również policję, straż pożarną lub pogotowie ratunkowe. Jesteśmy gotowi do interwencji 24 h na dobę.

Monitoring GPS może być wspierany autorskim oprogramowaniem Safe Route, umożliwiającym przechowywanie w chmurze (Cloud) szczegółowych danych na temat floty pojazdów oraz dostęp do nich z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia podłączonego do internetu.Z usług monitoringu GPS HUNTERS oraz Safe Route korzystają już firmy logistyczne, spedycyjne, transportowe, kurierskie. Wykorzystanie firmowych samochodów śledzą także przedsiębiorcy zatrudniający przedstawicieli handlowych pokonujących dziennie dziesiątki lub nawet setki kilometrów. Dołącz do grona klientów mających pod kontrolą wykorzystanie służbowych pojazdów. Oszczędzaj i zapewnij bezpieczeństwo swoim kierowcom!

Wyślij do Nas zapytanie

Firma / Imię, Nazwisko (wymagane)

Numer telefonu

E-mail (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Województwo (wymagane)

Opisz krótko jakie są Twoje oczekiwania związane ze świadczeniem przez nas usługi:

captcha

Zapisz się na nasz newsletter

Chcę otrzymywać newsletter z HUNTERS (możesz się wypisać w każdej chwili).

FreshMail.pl