Zadzwoń
|
Nie daj się włamywaczom! marzec 16, 2016

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. W tym czasie wielu z nas wyjeżdża, by odwiedzić rodzinę – niekiedy nawet na drugi kraniec Polski lub za granicę. Jest to doskonała okazja dla złodziei. Warto wówczas wiedzieć, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć swój dom przed ewentualnym włamaniem.

 

W takich przypadkach najlepiej sprawdza się monitoring. Już nawet sama tabliczka z napisem „Hunters – obiekt chroniony” odstrasza potencjalnych włamywaczy. Kamery monitoringu pozwalają na nieustanną obserwację domu, przez co ryzyko kradzieży spada do minimum. Każdy „miłośnik nocnych eskapad” dwa razy zastanowi się zanim podejmie próbę dostania się do domu, znajdującego się pod czujnym nadzorem monitoringu.

 

Przed wyjazdem koniecznie należy upewnić się też, że wszystkie okna są szczelnie zamknięte. Nierozwaga i niedokładność w tej kwestii mogą doprowadzić do sytuacji, w której włamywacz nie będzie nawet musiał specjalnie się wysilić, by wejść do domu.

 

Być może banalnym, ale nadal dość często spotykanym nawykiem jest przechowywanie w domu dużych kwot pieniędzy – unikajmy tego! O stokroć lepszym miejscem niż skarpeta czy książka jest dla naszych funduszy konto bankowe.

 

Ostatnią, ale nie najmniej ważną radą jest wystrzeganie się chwalenia wyjazdem w serwisach społecznościowych. Złodzieje tylko na to czyhają! Dla nich jest to najlepsze źródło informacji o tym, czy kogoś w danym czasie nie ma w domu. Często zdarza się, że potencjalne ofiary są monitorowane przez włamywaczy, którzy wyczekują na odpowiedni moment. Jeśli już naprawdę chcemy wstawić zdjęcie z wyjazdu, zróbmy to po powrocie. Z pewnością jest to o wiele bezpieczniejsze.

 

W 2015 roku zanotowano około 5000 kradzieży z włamaniem. Tych kilka porad natomiast zdecydowanie pomoże w zabezpieczeniu swojego mienia przed złodziejami. Pamiętajmy, by się do nich stosować – wówczas nic złego nie powinno się przydarzyć.

Do góry