Zadzwoń
|
Sylwester i Nowy Rok na polskich drogach styczeń 3, 2019

Potwierdziło się, że niemal każde święta lub dłuższy weekend obfitują w większą liczbę wypadków na drogach. Nie inaczej było w Sylwestra i Nowy Rok.

 

 Okres świąteczno-noworoczny jest dla policjantów czasem intensywnej pracy, szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze kontrolują wówczas prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

I w tym roku, mimo dołożonych starań, nie udało się uniknąć kolizji. Policyjne statystyki mówią jasno: w ciągu tych dwóch dni doszło do 105 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 126 zostało rannych. Nie zabrakło również kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu – mimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kółkiem, na gorącym uczynku przyłapano aż 406 kierujących.

Choć trudno wyobrazić sobie świętowanie Sylwestra bez alkoholu, trzeba to robić z umiarem, a przede wszystkim po jego spożyciu kategorycznie nie wsiadać za kierownicę. Pamiętajmy, że gdy nie jesteśmy pewni czy jesteśmy w stanie kierować autem, możemy udać się na najbliższy posterunek policji i poprosić o badanie alkomatem.

Do góry