Zadzwoń
|
Akcja „ZNICZ 2016” październik 27, 2016

Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej. Z tego powodu od 28 października rozpoczyna się akcja „ZNICZ 2016”, która potrwa do 2 listopada. Działania policji oraz służb drogowych wiązać się będą ze wzmożonym ruchem na drogach, który czasami może być nieco uciążliwy – szczególnie w rejonach cmentarzy oraz na trasach wjazdowych i wyjazdowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny pragną przypomnieć o podstawowych zasadach zachowania się kierowców podróżujących w tym okresie po Polsce. Oto one:

– prędkość należy dostosować do panujących warunków drogowych,

– przed wyruszeniem w trasę, zwłaszcza tę dłuższą, należy sprawdzić stan techniczny pojazdu,

– szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które niejednokrotnie informować będą o zmianie organizacji ruchu drogowego; jednocześnie stosować się do poleceń funkcjonariuszy ręcznie kierujących ruchem.

Jeśli podróżujesz samochodem, staraj się korzystać z wyznaczonych parkingów, a wewnątrz auta nie zostawiaj w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Z kolei wybierając się na cmentarz, nie bierz ze sobą większych sum pieniędzy, ponieważ jest to łatwy łup dla kieszonkowców, chcących wykorzystać wszechobecny tłok. Jeżeli jednak padniesz ofiarą przestępstwa, natychmiast poinformuj o tym policję.

Przez te kilka dni służby będą czuwały nad bezpieczeństwem osób odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach. Głęboko wierzymy, że w tym roku dojdzie do niewielu nieszczęść.

Do góry