Zadzwoń
|
Akcja „Znicz 2019” na polskich drogach październik 31, 2019
Akcja znicz

W ciągu najbliższych kilku dni funkcjonariusze policji intensywnie kontrolować będą trzeźwość, prędkość i przestrzeganie przepisów przez polskich kierowców. Należy jednak pamiętać, że w ramach akcji „Znicz 2019” policjantów nie należy spodziewać się wyłącznie przy cmentarzach.

Tegoroczne działania trwać będą od 31 października do 3 listopada włącznie. Każdego dnia na polskich drogach służbę będzie pełniło ok. 5000 policjantów i funkcjonariuszu żandarmerii wojskowej. W okolicy cmentarzy będą oni przede wszystkim kierować ruchem, ale z pewnością niż przymkną oka na naruszenia przepisów.

Komenda Główna Policji zdążyła poinformować już, że główne szlaki komunikacyjne w naszym kraju patrolowane będą przez grupy Speed, które wyposażone w najnowocześniejsze radiowozy z wideorejestratorami bez problemu złapią każdego pirata drogowego.

Policjanci będą również karać pieszych, którzy po zmroku udadzą się na cmentarze zlokalizowane poza terenem zabudowanym i nie zaopatrzą się w elementy odblaskowe.

Przypomnijmy, że rok temu podczas akcji „Znicz 2018” doszło do 425 wypadków, w których zginęło 57 osób, a 528 zostało rannych. Zatrzymanych pod wpływem alkoholu kierowców było natomiast blisko 1300.

Do góry