Zadzwoń
|
Antyporadnik – czyli daj złodziejowi szansę grudzień 23, 2020

Złodziejom zdarza się narzekać na zbyt dobre zabezpieczenia. A to drzwi są antywłamaniowe, a to system alarmowy jednak działa, a to kamera wcale nie jest atrapą. Wciąż natomiast spotkać można osoby, które z czyhającego na nich niebezpieczeństwa nic sobie nie robią.

 

By odpowiednio zabezpieczyć dom, wcale nie trzeba specjalnie się starać. Wystarczy bowiem zainwestować w podstawowy sprzęt i unikać stwarzania złodziejom optymalnego środowiska do realizowania ich niecnych czynów.

 

Jeżeli jednak nadal uważasz, że przesadzamy, a Ci ze strony ponurych rzezimieszków lubujących się w plądrowaniu domów nic nie grozi, podpowiadamy w jaki sposób możesz NADAL się nie zabezpieczać. Oto nasz antyporadnik*:

  1. Wyjeżdżasz? Zostaw uchylone okno – przecież dom musi się przewietrzyć!
  2. Drzwi antywłamaniowe? Bezsensowy wydatek! Po co przepłacać, skoro w markecie drzwi zewnętrzne można kupić za kilkaset złotych? I już spory pieniądz zaoszczędzony!
  3. Rolety zewnętrzne? A na co to komu? Równie dobrze możesz przecież kupić drewniane żaluzje albo rolety dzień-noc.
  4. Kamera, która nagrywa? E tam! Kup sobie atrapę i też będzie bajka!
  5. Jesteś na wakacjach, służbowej konferencji rodzinnej albo świętach w gronie nie większym niż 5 osób? Koniecznie wstaw zdjęcie na Facebooka! I oczywiście nie zapomnij ustawić go jako publiczne – niech WSZYSCY widzą, że świetnie się bawisz!
  6. System alarmowy? Nie dość, że skomplikowany, to jeszcze prąd ciągnie!
  7. Zapasowa para kluczy do domu? O tak! Najlepiej schować je pod wycieraczką albo kwiatem w donicy (jak w amerykańskich filmach).

 

*Wszystkie antyporady wymyśliliśmy sami. Prosimy czytać je z przymrużeniem oka. 😉

Do góry