Zadzwoń
|
Bądź bezpieczny we własnym domu! wrzesień 16, 2016

Gdy przyjrzymy się bliżej policyjnym statystykom, wszystko staje się jasne – do grabieży dochodzi najczęściej w marcu, czerwcu i grudniu, czyli miesiącach świątecznych i urlopowych. Doświadczony włamywacz potrzebuje zaledwie kilkunastu sekund, by dostać się do domu ofiary i około dwóch minut, by splądrować wnętrze zabierając ze sobą najcenniejsze przedmioty.

Włamywacze swoimi umiejętnościami popisują się najczęściej na terenie średnich i dużych miast. I nie robi im różnicy czy mieszkanie wchodzi w skład ogromnego blokowiska, czy może położone jest na strzeżonym osiedlu. Zagrożenie włamaniem istnieje niemal wszędzie. Najbardziej narażone są mieszkania usytuowane na parterze oraz te, które znajdują się na najwyższych piętrach. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że włamywacze omijają tereny wiejskie, ponieważ byłoby to kłamstwem. W tych miejscach dominuje zabudowa domów jednorodzinnych, a do rabunków dochodzi najczęściej w ciągu dnia – gdy domownicy przebywają w pracy czy szkole.

Wielu ludzi obawia się, że także i oni mogą stać się ofiarami przestępstwa. Z czego wynika takie przeświadczenie? Z faktu, iż na stopień bezpieczeństwa największy wpływ mają własne doświadczenia – a przecież większość osób została kiedyś pokrzywdzona tego typu działaniami lub ma w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto ucierpiał wskutek kradzieży lub włamania.

Warto więc zastanowić się nad montażem systemu alarmowego, który zapewni bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Będąc zaopatrzonym w takie rozwiązania, nie musimy dłużej obawiać się możliwości bycia obrabowanym.

Do góry