Zadzwoń
|
Bezpieczeństwo podczas wyborów czerwiec 5, 2020

W maseczkach FFP1 i rękawiczkach zmienianych co godzinę – tak funkcjonować będą musieli członkowie komisji wyborczych podczas wyborów prezydenckich zaplanowanych na 28 czerwca. Ponadto lokale będą regularnie wietrzone i zaopatrzone w płyny dezynfekujące – wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia.

Członkowie komisji wyborczych mają być chronieni najbardziej, a środki ochrony dostarczą samorządy. Pieniądze na ten cel będą jednak pochodzić z budżetu centralnego. Oprócz maseczek, rękawiczek i płynu dezynfekującego, między stanowiskami ma być 1,5-metrowy odstęp, a każde z nich będzie zabezpieczone barierą z tworzywa sztucznego.

Lokale mają być wietrzone przez 10 minut i nie rzadziej niż raz na godzinę. Warto również wspomnieć o tym, że pakiety zwrotne z głosowania korespondencyjnego umieszczane będą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu na co najmniej 24 godziny, zanim komisja zacznie je przeliczać. Klamki, długopisy i inne powierzchnie i przedmioty, z którymi styczność będą mieli głosujący, dezynfekowane będą co godzinę.

Do góry