Zadzwoń
|
Bezpieczne ferie 2019 – Policja kontroluje styczeń 18, 2019

Wraz z początkiem ferii zimowych – 14 stycznia – ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne ferie 2019”. Podczas specjalnych kontroli policjanci sprawdzają stan techniczny autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Częstszych kontroli drogowych mogą się jednak spodziewać również kierowcy aut osobowych.

 

Pierwsze województwa rozpoczęły ferie wraz z początkiem bieżącego tygodnia (14 stycznia). Wśród nich znajdują się województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i małopolskie. Jak każdego roku, także i w tym kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.

 

Rodzice dzieci wyjeżdżających na ferie zimowe, dzwoniąc na numer najbliższej komendy policji, mogą dowiedzieć się gdzie akurat przeprowadzane są kontrole. Mimo wszystko, najlepiej jest jednak umówić się wcześniej na indywidualne sprawdzenie autokaru, przewożącego nasze pociechy, zanim ten wyruszy w trasę.

 

Policja przekonuje, że w ostatnich latach stan techniczny autokarów znacznie się polepszył. Niegdyś usterki były o wiele bardziej drastyczne, bowiem często zdarzało się, że rekwirowano dowody rejestracyjne z powodu złego stanu układu kierowniczego lub hamulcowego. Teraz najczęściej spowodowane jest to nienajlepszym stanem opon lub oświetlenia.

 

Jak co roku, kontrole autokarów przeprowadzane są również przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jeśli więc chcemy, by sprawdzeniu został poddany konkretny pojazd, można skontaktować się właśnie z ITD.

 

 

Do góry