Zadzwoń
|
„Bezpieczne Ferie” – rusza akcja policji styczeń 16, 2020
Bezpieczne Ferie

W poniedziałek (13 stycznia) pierwsze województwa w Polsce rozpoczęły ferie zimowe. Jednocześnie wystartowała ogólnopolska akcja policji pn. „Bezpieczne Ferie”, która potrwa do 23 lutego. Na co funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę?

„Bezpieczne Ferie” wiążą się przede wszystkim ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Policjanci z całej Polski zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów, tj. stosowanie się do ograniczeń prędkości, przewożenie dzieci w fotelikach czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Oprócz tego zbadają również stan techniczny pojazdu czy stan psychofizyczny kierowcy.

Korzystając z okazji, funkcjonariusze policji przypomną napotkanym pieszym o czyhających na nich zagrożeniach i uświadomią, jak ważnym elementem odzieży jest odblask. Ponadto, zwrócą przechodniom uwagę na to, by podczas pokonywania przejścia dla pieszych nie korzystać z telefonu.

Jak co roku, na baczności muszą się mieć szczególnie kierowcy autokarów – „Bezpieczne Ferie” wiążą się bowiem ze znacznie częstszymi kontrolami tychże pojazdów. Policjani skontrolują nie tylko stan techniczny pojazdu, ale też jego wyposażenie czy stan trzeźwości kierującego.

Do góry