Zadzwoń
|
Black Friday, czyli zachowaj czujność! listopad 15, 2018

Black Friday, czy jak kto woli: Czarny Piątek. W tym roku wypada on 23 listopada. To dzień, gdy w sklepach można liczyć na największe okazje i promocje. Dzień pełen pokus, podczas którego musimy być niezwykle czujni.

Gigantyczne promocje z okazji Black Friday – jak co roku zresztą – z pewnością przyciągną do sklepów tłumy ludzi. Ludzi, którzy będą chcieli zakupić potrzebne artykuły i produkty w jak najkorzystniejszych cenach. Duże obniżki oznaczają również ogromną liczbę osób w jednym miejscu – a to z kolei może przysporzyć mniejszych lub większych problemów. Jak ich uniknąć?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ogromne promocje oznaczają tłumy. A tłumy przyciągają złodziei. Nie ma lepszej okazji, by wzbogacić się w czyjś portfel wraz z jego zawartością. Wokół Ciebie krąży wiele osób? Zachowaj czujność!

Trzymaj się budżetu

Zanim wybierzesz się do sklepu, załóż sobie określony budżet, który przeznaczysz na zakupy. I pamiętaj: staraj się go nie przekroczyć! Przekraczając próg centrum handlowego musisz być pewien swoich decyzji.

Toż to okazja życia!

A sprawdziłeś może cenę tego towaru przed jego obniżką? Wiele sklepów stosują podobną taktykę – tuż przed Czarnym Piątkiem podwyższają cenę produktu, by później sztucznie ją obniżyć. Nie daj się oszukać!

„Nie uznajemy reklamacji”?

Próbują wmówić Ci, że zakupionego w promocyjnej cenie produktu nie możesz zareklamować? Kit! Wadliwy towar, nawet taki pochodzący z promocji, masz prawo zareklamować w ciągu dwóch lat od zakupu.

W tłumie nie jest bezpiecznie

Kojarzysz te obrazki z amerykańskich sklepów, gdy głodny promocji nacierający tłum taranuje wszystko na swojej drodze? Nie raz zdarzyło się, że ktoś w takich sytuacjach stracił życie. Może w Polsce do takiej paranoi jeszcze nie doszło, ale zawsze warto dmuchać na zimne. Widzisz tłum? Lepiej trzymaj się od niego z daleka.

Do góry