Zadzwoń
|
Boeingi 737 Max uziemione marzec 14, 2019

Producent dwóch samolotów typu 737 Max 8, które rozbiły się w odstępie zaledwie kilku miesięcy – amerykański koncert Boeing – zawiesił loty wszystkich maszyn tego typu. W obu katastrofach śmierć poniosło łącznie 346 osób. Przypomijmy, że wcześniej decyzję o wycofaniu tychże samolotów z lotów komercyjnych podjęły linie lotnicze na całym świecie – w tym także i Polska.

 

Boeing opublikował komunikat, w którym napisał, że wciąż ma pełne zaufanie do bezpieczeństwa samolotów 737 Max. Jednakże „kierując się chęcią zapewnienia wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa oraz w celu umocnienia zaufania pasażerów do bezpieczeństwa tych samolotów”, koncert po konsultacjach z Federalną Administracją ds. Lotnictwa (FAA) i Narodowym Zarządem ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), podjął decyzję o uziemieniu tych maszyn.

 

Dennis Muilenburg – prezes i główny dyrektor wykonawczy Boeinga – podkreślił, że współpracując z prowadzącymi dochodzenie, koncern robi wszystko, by ostatecznie wyjaśnić przyczyny niedawnych wypadków, podnieść poziom bezpieczeństwa oraz sprawić, że podobne katastrofy nigdy się nie powtórzą.

 

Zaledwie cztery dni temu – w niedzielę 10 marca – Boeing 737 Max 8 linii Ethiopian Airways rozbił się już kilka minut po starcie, a w katastrofie zginęło 157 osób, wliczając dwóch Polaków. Był to już drugi wypadek z udziałem maszyny tego typu – w październiku ubiegłego roku taki sam samolot robił się bowiem w Indonezji.

 

Źródło: tvp.info

Do góry