Zadzwoń
|
Branża ochrony ma się dobrze! grudzień 8, 2017

Sektor ochroniarski znajduje się obecnie w dobrej kondycji. Wyższe koszty i wzrost cen oferowanych usług odczuły wyłącznie małe firmy z tej branży.

Obawy związane ze składkowaniem umów-zleceń i podwyżką minimalnej stawki godzinowej, a dotyczące kondycji finansowej branży ochroniarskiej, okazały się nieuzasadnione. Skutki zmian odczuły wyłącznie mniejsze firmy. Biorąc pod uwagę branżę w ogóle, nie można stwierdzić, by szczególnie ucierpiała.

Szacunki Deloitte’a wskazują, iż rynek ochrony osób i mienia wzrósł w 2016 roku prawie o 10% w porównaniu do roku 2015. W bieżącym roku będzie to natomiast 13%.

Dla dużych firm z branży ochroniarskiej nadchodzące zmiany w 2018 roku, tj. podwyższone koszty pracy, minimalne wynagrodzenie rzędu 2100 zł brutto, stawka godzinowa na poziomie co najmniej 13,70 zł brutto i większe obciążenia ZUS, nie są zagrożeniem; wręcz przeciwnie – są szansą na wzrost jakości oferowanych usług i zadbanie o lepszy wizerunek branży.

Eksperci przewidują profesjonalizację i jeszcze silniejsze dążenie ku nowoczesnym technologiom. Jak wskazują dane: coraz większą popularnością cieszą się zautomatyzowane systemy alarmowe oraz monitoring. Branża ochroniarska zmierza w dobrą stronę!

Źródło: pb.pl

Do góry