Zadzwoń
|
Czy na polskich drogach jest bezpiecznie? sierpień 3, 2017

Statystyki są okrutne – w Polsce ginie najwięcej osób w Unii Europejskiej w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów. Raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu jest dla nas bezwzględny, potwierdzając jednocześnie, że stan bezpieczeństwa na polskich drogach poprawia się zbyt wolno.

Dokonywany corocznie raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wykazał, że liczba osób, która ginie na polskich drogach w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów, jest największa w UE – wynik ten jest ponad dwukrotnie gorszy od średniej europejskiej. Ponadto, Polska posiada także jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności w wypadkach drogowych – wyniósł on 78,7 na milion mieszkańców naszego kraju. To znacznie więcej niż europejska średnia, która zatrzymała się na poziomie 51.

Autorzy raportu alarmują, iż liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych zmniejsza się niedostatecznie szybko. Założony w 2010 roku cel wydaje się coraz trudniejszy do zrealizowania – ustalono wówczas, że do 2020 roku na drogach ma ginąć o połowę mniej mieszkańców Europy. Niestety, w latach 2010-2016 liczba ta zmniejszyła się o jedyne 19%. W zeszłym roku w Polsce liczba ta nawet wzrosła.

Źródło: mojafirma.infor.pl

Do góry