Zadzwoń
|
Czym cechuje się dobry pracownik ochrony? maj 20, 2021

Pracownika ochrony pospolicie nazywa się ochroniarzem. Niezależnie jednak od nazewnictwa, jest to osoba, która odpowiada na co dzień za fizyczną ochronę osób i mienia, a także ma do czynienia z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym.

 

Warto zacząć od tego, że pracownik ochrony (potocznie ochroniarz), zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia, by wykonywać swoją profesję, musi być osobą wpisaną na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, i wykonującą zadania ochrony w ramach wewnętrznej służby ochrony albo na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, lub osobę wykonującą zadania ochrony, w zakresie niewymagającym wpisu na te listy, na rzecz przedsiębiorcy, który uzyskał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia. Pracownicy ochrony muszą też spełnić szereg innych wymagań, takich jak chociażby: być obywatelem Polski, mieć ukończone 21 lat, nie być karanym oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

 

Niezwykle ważną kwestią są też cechy pracownika ochrony. Profesjonalny pracownik ochrony powinien charakteryzować się niezawodnym instynktem, podzielnością uwagi, sprawnością fizyczną, a także opanowaniem i odpornością na stres. Z pewnością przydadzą mu się również znajomość sztuk walki oraz umiejętność myślenia analitycznego. Bez wątpienia ochroniarzowi nie zaszkodzi też bycie stanowczym i spostrzegawczym. Warto wspomnieć, że dobra firma ochroniarska nie pozwoli sobie na zatrudnienie osoby, która takich cech nie posiada.

 

Cechy pracownika ochrony powinny wzbudzić nie tylko zaufanie potencjalnego klienta i pracodawcy, ale po prostu pomogą mu wykonywać obowiązki w sposób profesjonalny. Stąd też najlepsza firma ochroniarska zatrudnia wyłącznie najlepszych pracowników – czyli takich, którzy sprawdzą się w każdych warunkach, nawet tych najtrudniejszych i najbardziej wymagających.

 

Znalezienie doświadczonego ochroniarza spełniającego powyższe wymagania nie jest wcale łatwym zadaniem. Gdy jednak się to uda, można być pewnym o bezpieczeństwo swoje lub swoich klientów.

Do góry