Zadzwoń
|
Eurostat: Polska to kraj spokojny marzec 18, 2021

Zgodnie z danymi opublikowanymi właśnie przez Eurostat, Polska to kraj wyjątkowo spokojny. W kwestii bezpieczeństwa uplasowaliśmy się na piątym miejscu w Europie i trzecim w Unii Europejskiej.

 

Z badań wynika, że zaledwie 4,4% Polaków zgłosiło przestępstwo, przemoc lub wandalizm w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W porównaniu z innymi krajami, które znalazły się w zestawieniu, to bardzo dobry wynik. Przedstawione dane pokrywają się więc z raportem CBŚ z roku 2020, z którego wynikało, że w 2019 roku ubyło 69 grup przestępczych.

 

Mieszkańcy tylko czterech krajów naszego kontynentu oceniają otaczającą ich rzeczywistość jako bezpieczniejszą niż Polacy. Są to: Chorwaci, Islandczycy, Litwini i Norwegowie. Najgorzej z kolei sprawy mają się w Bułgarii i Grecji.

 

Cieszyć może na pewno fakt, że sytuacja dot. bezpieczeństwa poprawia się w zdecydowanej większości krajów. Dużo bezpieczniej zrobiło się m.in. na Węgrzech, w Szwajcarii i we Włoszech. Warto jednak wspomnieć, że w porównaniu do poprzednich lat, poczucie bezpieczeństwa spadło w Wielkiej Brytanii, Szwecji i na Malcie.

 

Dla szukających bezpieczeństwa, idealnym miejscem do zamieszkania będzie wieś. Okazuje się bowiem, że na polskiej wsi z czynami zabronionymi zetknęło się zaledwie 1,6% mieszkańców.  Jest tu więc tak samo spokojnie jak na wsi norweskiej i tylko trochę mniej bezpiecznie niż na wsi chorwackiej, islandzkiej czy łotewskiej.

 

Źrodło: businessinsider.pl

Do góry