Zadzwoń
|
Fala mrozów. Jak zadbać o siebie i innych? styczeń 12, 2017

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje: od początku listopada z powodu trudnych warunków pogodowych zmarło już 78 osób. Podczas samych ostatnich 24 godzin w wyniku wychłodzenia organizmu życie straciły 3 osoby. Jak postępować w trakcie mrozów, by zadbać o siebie i innych?

RCB opublikowało na swoim twitterowym profilu specjalną grafikę, która okazuje się bardzo pomocna w czasie siarczystych mrozów. Prezentuje się ona tak:

Szczególnie narażoną grupą osób w tym przypadku są bezdomni. Jeśli możemy – zaopatrzmy ich w koce lub stare ubrania. Osoby te na pewno docenią naszą pomoc. Gdy widzimy niepokojącą sytuację, nie bójmy się zawiadomić odpowiednich służb – bowiem od naszej reakcji może zależeć życie lub zdrowie danej osoby.

Pamiętajmy, że gdy na zewnątrz temperatura jest minusowa, cierpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. O nie również należy się zatroszczyć – bo jak nie my to uczynimy, to kto? Zwierzęta są bezbronne wobec działań natury, przez co jeszcze bardziej zasługują na pomoc ze strony człowieka.

Do góry