Zadzwoń
|
Fala mrozów. Jak zadbać o siebie i innych? styczeń 12, 2017

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje: od początku listopada z powodu trudnych warunków pogodowych zmarło już 78 osób. Podczas samych ostatnich 24 godzin w wyniku wychłodzenia organizmu życie straciły 3 osoby. Jak postępować w trakcie mrozów, by zadbać o siebie i innych?

RCB opublikowało na swoim twitterowym profilu specjalną grafikę, która okazuje się bardzo pomocna w czasie siarczystych mrozów. Prezentuje się ona tak:

Szczególnie narażoną grupą osób w tym przypadku są bezdomni. Jeśli możemy – zaopatrzmy ich w koce lub stare ubrania. Osoby te na pewno docenią naszą pomoc. Gdy widzimy niepokojącą sytuację, nie bójmy się zawiadomić odpowiednich służb – bowiem od naszej reakcji może zależeć życie lub zdrowie danej osoby.

Pamiętajmy, że gdy na zewnątrz temperatura jest minusowa, cierpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. O nie również należy się zatroszczyć – bo jak nie my to uczynimy, to kto? Zwierzęta są bezbronne wobec działań natury, przez co jeszcze bardziej zasługują na pomoc ze strony człowieka.

Do góry

Zapisz się do newslettera HUNTERS

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych przez firmę HUNTERS sp. z o.o. (mogę wypisać się w każdej chwili).