Zadzwoń
|
Inteligentne systemy alarmowe dbają o bezpieczeństwo październik 4, 2018

Przestępstw i włamań nie ubywa. Jak im zapobiec? Można to zrobić stawiając na inteligentne systemy wideo, które już teraz chronią większość stadionów i fabryk, a także granice czy nawet lasy państwowe.

 

Sztuczna inteligencja zdecydowanie usprawnia ochronę przed licznymi w dzisiejszych czasach zagrożeniami, automatycznie i na bieżąco analizując zgromadzony materiał wideo. Systemy takie wykrywają ruch, dźwięki czy przykładowo rozpoznają numery rejestracyjne poruszających się po danym terenie pojazdów.

 

W ubiegłym roku doszło do ponad 10 tysięcy pożarów na obiektach magazynowych i produkcyjnych. Inteligentna wideo analityka może kontrolować i wykrywać zagrożone takim zdarzeniem miejsca, informując o możliwości wystąpienia pożaru. Ponadto, kamery rejestrują niewidoczny dla ludzkiego oka ruch, nawet w kompletnych ciemnościach, przez dym czy mgłę, nie dając się jednocześnie oślepić blaskiem latarki czy reflektora.

 

Według badań amerykańskiego instytutu IIHS, urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle zmniejszają liczbę wypadków nawet o 30%. Sama zresztą obecność kamer odstrasza potencjalnych włamywaczy, zapobiegając nieprzyjemnym zdarzeniom. Inteligentne systemy wideo pozwalają mierzyć przepływ ludzi w czasie rzeczywistym, dostarczają danych nt. niepokojących zachowań i usprawniają procesy ewakuacyjne – dlatego świetnie sprawdzają się m.in. w miejscach użyteczności publicznej.

 

Jedną z głównych zalet wdrożenia nowoczesnych systemów monitoringu jest możliwość przeprowadzenia w kilka sekund analizy tego, co człowiekowi najpewniej zajęłoby wiele godzin. Jak twierdzą eksperci – inteligentne systemy wideo nie tylko pomagają w wykrywaniu przestępstw czy wypadków, ale również redukują liczbę fałszywych alarmów nawet o 90%!

 

Prognozy są bardzo optymistyczne – do 2023 roku wartość globalnego rynku analiz wideo ma wynieść 39,3 mld dolarów, przy rocznym wzroście na poziomie 9,3%.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, newsrm.tv

Do góry