Zadzwoń
|
Jak przetrwać upały? lipiec 5, 2018

Prognoza pogody na najbliższe dni jest dość jednoznaczna – nadchodzi fala upałów. Cały lipiec ma być zresztą bardzo ciepłym miesiącem od czasu do czasu przeplatanym burzami. Jak chronić swoje ciało przed wysokimi temperaturami?

 

Uważać należy szczególnie w miastach, gdzie podczas upałów nagrzaniu ulegają mury, środki komunikacji czy asfaltowe ulice. Wysokie temperatury często są przyczyną złego samopoczucia, nadmiernego pocenia się i zmęczenia – przez co stają się niebezpieczne dla zdrowia, szczególnie dla dzieci i osób starszych.

 

Gdy na zewnątrz panuje upał, nie możesz zapomnieć o butelce wody lub innego płynu. Kwestia ta należy do najważniejszych, bowiem przy tak wysokich temperaturach łatwo o odwodnienie organizmu. Należy wówczas dużo pić, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy poza domem.

 

Jeżeli przyjdzie Ci spędzić sporo czasu na słońcu, koniecznie zaopatrz się w nakrycie głowy. Może to być zarówno czapka z daszkiem, jak i przewiewny kapelusz. Jest to akcesorium obowiązkowe szczególnie dla dzieci i osób starszych, ponieważ podczas upałów nietrudno o udar słoneczny.

 

Przed wyjściem z domu warto również nałożyć na skórę krem z filtrem UV. Nawet chwila na słońcu może zaowocować opalenizną, która bez kremu może być niezdrowa dla skóry i Twojego zdrowia.

 

Nie zapominaj też o okularach przeciwsłonecznych, które zapewnią nie tylko lepszą widoczność podczas niezwykle słonecznych dni, ale też uchronią Cię przed „kurzymi łapkami”. Staraj się też jak najwięcej czasu spędzać w miejscach zacienionych, wolnych od promieni słonecznych.

Do góry