Zadzwoń
|
Jak zabezpieczyć swój dom przed wyjazdem? grudzień 6, 2018

Okres świąteczny to czas podróży do rodzinnych domów, często oddalonych o setki kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania. Co za tym idzie – jest to również idealny moment dla włamywaczy czyhających na dogodną okazję, by nieco się wzbogacić. Często bowiem w okresie tym nie ma nas w mieszkaniu po kilka czy nawet kilkanaście dni. Jak uchronić się przed włamaniem?

 

Sposób nr 1: Inteligentny monitoring

Jest to bardzo skuteczny sposób, by nieproszonych gości odwieść od ich pierwotnego zamysłu. Inteligentny monitoring jest sprzętem, który sam zadba o ochronę domu, gdy lokatorzy wyjechali. Sygnalizatory, kamery, czujniki magnetyczne, czujniki ruchu, wirtualny płot – wybór jest naprawdę ogromny i warto tę kwestię skrupulatnie rozważyć.

Sposób nr 2: Straszak

Urządzenie, które samo informuje Cię o pojawieniu się przed dzwiami Twojego domu nieproszonego gościa i reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym, odstraszając potencjalnego włamywacza. Takim urządzeniem jest chociażby niezwykle praktyczny Elephant Door. Jego montaż trwa dosłownie 5 minut, a co najważniejsze – nie potrzeba do tego żadnych kabli, bo sprzęt ten jest całkowicie bezprzewodowy!

Sposób nr 3: Lokalizator GPS

Złodziej czai się na Twoje auto? Cóż, to może nie być jego szczęśliwy dzień. Eksperci potwierdzają: zamiast inwestować w drogie i często nieskuteczne blokady i i zabezpieczenia mechaniczne, lepiej zdecydować się na nowoczesne rozwiązania. A takim rozwiązaniem z pewnością jest monitoring pojazdów GPS. Pozwala on na bieżąco sprawdzać lokalizację samochodu, a także prędkość z jaką się on porusza i kierunek, w którym zmierza. Wystarczy laptop czy smartfon z dostępem do sieci.

Zrób bilans zysków i strat, a następnie podejmij decyzję. Jak bowiem mówi stare polskie przysłowie „Lepiej dmuchać na zimne niż się gorącym sparzyć”.

Do góry