Zadzwoń
|
Jakie aplikacje zwiększą bezpieczeństwo Twojego telefonu? styczeń 29, 2021

Zdecydowana większość użytkowników korzysta z systemu operacyjnego Android. Należy zauważyć, że tak jak każdy inny, również i ten system nie jest wolny od wirusów. Istnieją jednak aplikacje mogące zwiększyć bezpieczeństwo Twojego telefonu. Warto z nich korzystać, bo jak się okazuje, sam antywirus często nie wystarcza.

 

Smart AppLock – aplikacja specjalizująca się w zabezpieczaniu innych aplikacji hasłem. Za jego pomocą można zablokować wzorem lub hasłem chociażby apkę Facebooka, WhatsAppa, galerię i inne, zawierające poufne dane. Ponadto AppLock wykrywa wszelkie próby złamania hasła i robi zdjęcie osobie, która chce dostać się do zabezpieczonej aplikacji, a następnie przesyła je na wskazany wcześniej adres e-mail.

 

Xpire jest aplikacją, która służy do zarządzania swoimi mediami społecznościowymi. Jedną z jej przydatnych funkcji jest obliczanie ryzyka publikacji danego wpisu z wykorzystaniem specjalnego algorytmu. Gdy już raz opublikujemy coś w Internecie, to ciężko będzie to z niego usunąć – narzędzie pozwala więc także na publikowanie wpisów, które po pewnym czasie ulegną autodestrukcji.

 

Firefox Focus – przeglądarka, która z automatu blokuje moduły śledzące oraz umożliwia łatwe i szybkie usuwanie wszystkich śladów – historii przeglądania, ciasteczek, haseł. To z kolei gwarantuje większe bezpieczeństwo użytkownikowi. Warto wspomnieć, że usuwanie tych danych wpływa również na szybkość ładowania się stron – zajmują one bowiem mniej danych, przez co szybciej sie wczytują.

 

Google Znajdź moje urządzenie – aplikacja, której wartość docenia się dopiero wówczas, gdy zgubi się swoje urządzenie. Dzięki niej zablokujesz smartfon aż do czasu odnalezienia czy włączysz dźwięk, aby łatwiej było go odszukać. Narzędzie wyświetla również lokalizację telefonu na podstawie GPS, jeśli jest włączony; jeśli jest wyłączony, aplikacja pokazuje ostatnią znaną lokalizację. Google Znajdź moje urządzenie pozwala również uruchamiać dźwięk z pełną głośnością, nawet jeśli jest ono wyciszone.

 

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, bezpieczeństwo smartfona jest bardzo ważne. To właśnie na tym urządzeniu przechowujemy często wiele wrażliwych danych, na których ujawnieniu raczej nam nie zależy.

 

Źródło: android.com.pl

Do góry