Zadzwoń
|
„Jednośladem bezpiecznie do celu” – start akcji kwiecień 26, 2018

Ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu” właśnie wystartowała. Jej celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań. Akcję rozpoczął briefing z udziałem służb podległych MSWiA.

 

To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem jej głównymi odbiorcami są użytkownicy jednośladów, których liczba przez ostatnie lata znacznie wzrosła.

 

Cele akcji to przede wszystkim:

  • przypominanie i uświadamianie motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym nieprawidłowe wyprzedzanie, niedostosowanie prędkości, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości są najczęstszymi przyczynami wypadków, których sprawcami są kierujący jednośladami
  • formowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz szerzenie dbania o własne bezpieczeństwo na drodze poprzez właściwy ubiór chroniący, korzystanie z certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak i używanie elementów odblaskowych
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego

 

Do popularności rowerów, motorowerów czy motocykli przyczyniły się przede wszystkim możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwiejsze parkowanie czy po prostu pasja.

 

Rosnąca liczba jednośladów w Polsce przyczyniła się do zmiany podejścia do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy. Należy pamiętać, że wypadki drogowe z udziałem jednośladów pociągają za sobą poważne, czasami tragiczne skutki. Dlatego też od wielu lat podejmuje się działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem użytkowników jednośladów.

 

Pamiętajcie: Wasze życie i zdrowie znajdują się w Waszych rękach!

Do góry