Zadzwoń
|
Kamera termowizyjna, która się uczy lipiec 26, 2019

Pod koniec 2018 roku wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań i produktów do monitoringu – Hikvision – wprowadził do swojej oferty kamery termowizyjne wykorzystujące technologię przetwarzania obrazu. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie lepszych wyników obrazowania termicznego.

 

Funkcja klasyfikacji ludzi i pojazdów znacznie redukuje liczbę fałszywych alarmów, a do tego zapewnia większą skuteczność ochrony obwodowej. Kamery termowizyjne typu bullet z zaimplementowaną technologią głębokiego uczenia się pozwalają bowiem analizować poszczególne zachowania  i wykrywają takie zdarzenia jak chociażby przekroczenie linii, naruszenie strefy ochronnej czy wejście na obszar chroniony. Dzięki wykorzystaniu tej technologii alarm nie włącza się, gdy zostaje wywołany przez zwierzęta, drgania kamery czy spadające z drzew liście.

 

Co więcej, zainstalowane w kamerach od Hikvision procesory o dużej wydajności bez problemu poradzą sobie z aktualizacjami wprowadzającymi bardziej skomplikowane algorytmy oraz z większymi próbkami danych, znacznie poprawiając efektywność analizy treści wideo.

 

Kamery termowizyjne typu bullet wykorzystywane mogą być zarówno do zabezpieczenia stref chronionych, jak i w systemach przeciwpożarowych. Niewielki rozmiar kamery i jej stabilna konstrukcja sprawiają, że jest niezwykle łatwy i wygodny w montażu.

 

Źródło: hikvision.com

 

Do góry