Zadzwoń
|
Kaskadowy pomiar prędkości sierpień 14, 2018
Kaskadowy pomiar prędkości

Polska Policja nie próżnuje. Dzisiaj (14 sierpnia) funkcjonariusze prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 

Policja kontrole prowadzi na tej samej drodze, w tym samym czasie, jednakże w różnych miejscach. Patrole ustawione są kolejno po sobie – zazwyczaj na krótkim odcinku drogi.

 

Przekraczanie dozwolonych limitów prędkości – szczególnie w obszarze zabudowanym – jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcy jest tam bowiem trudno utrzymać pełną koncentrację, ponieważ z różnych stron dociera do niego wiele rozmaitych informacji. Jadąc z dużą prędkością, nie jest on w stanie zarejestrować wszystkich komunikatów z otoczenia – tj. znaków drogowych czy chociażby zachowań innych uczestników ruchu. Nadmierna prędkość może doprowadzić do sytuacji, w której kierowca zignoruje ważną dla bezpieczeństwa informację i spowoduje wypadek.

 

Nie zapominajmy jednak, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do takich warunków drogowych jak: natężenie ruchu, pogoda, stan nawierzchni czy obowiązujące limity prędkości. Kierując pojazdem należy także utrzymywać prędkość, która zapewni bezpieczny odstęp od auta, które znajduje się przed nami – tak, by w przypadku nagłego hamowania, uniknąć zderzenia.

 

 

Źródło: Policja.pl

Do góry