Zadzwoń
|
Kolejne obostrzenia i ograniczenia marzec 27, 2020

 Z dnia na dzień przypadków zakażeń koronawirusem jest w Polsce coraz więcej. Rząd zaniepokojony tym faktem zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń i ograniczeń.

 

Liczba zakażonych koronawirusem wynosi w Polsce obecnie ponad 1200 osób, zmarło natomiast już 16 osób. Nic więc dziwnego, że Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się, a także w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Obostrzenia na dzisiaj wyglądają następująco:

 

  • Limitowana liczba pasażerów w autobusach i tramwajach, by zachować między nimi dystans. Zajmować należy co drugie miejsce siedzące w tramwaju czy autobusie.
  • Wprowadzenie zakazu wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
  • Wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. Spacerować razem będą mogły tylko dwie osoby, w odpowiedniej odległości 1,5 m. Maseczki nadal nie są obowiązkowe w tej sytuacji. Niedopuszczalne jest  wychodzenie na plac zabaw z dziećmi, czy na bulwary na grilla ze znajomym.
  • Utrzymanie dotychczasowych ograniczeń, dotyczących m.in. galerii handlowych i miejsc rozrywki
  • Wyjście z pomocą osobom starszym jest naturalnie uzasadnione.
  • Ograniczenie liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych (msze, śluby, pogrzeby) do pięciu (nie licząc kapłanów i osób uczestniczących np. w pogrzebie jako pracownicy zakładów pogrzebowych)

 

Ograniczenia wprowadzono we wtorek 24 marca i obowiązywać mają póki co do 11 kwietnia br. W przypadku złamania zakazów groziła będzie kara mandatu do 5 tys. zł.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Do góry