Zadzwoń
|
Kradzież, a włamanie marzec 9, 2017

W roku 2015 policja wszczęła 80 427 postępowań w sprawie kradzieży z włamaniem. W tym samym roku stwierdzono aż 91 328 takich przestępstw. Fakty mówią jasno – jedynie co trzeci sprawca trafia przed sąd.

 

Najlepszymi sposobami na zabezpiecznie mieszkania czy domu przed włamaniem są instalacje alarmowe, wzmocnione zamki, dobrzy sąsiedzi czy ubezpieczenie nieruchomości. Nie zawsze to jednak wystarcza. Złodzieje wiedzą, jak poradzić sobie z przeszkodami. Najczęściej plądrują miejsca gorzej zabezpieczone, tj. piwnice, strychy czy komórki lokatorskie.

 

Musimy pamiętać, że nie każda kradzież przedmiotu z czyjegoś mieszkania to włamanie. Do opisania różnicy wystarczą dwa przykłady:

 

  1. Czteroosobowa rodzina mieszka w domku jednorodzinnym. Drzwi zamknięte są na dwa zamki wielozastawkowe, czyli takie, do których klucz ma więcej niż jedno żłobienie. Gdy rodzina przebywa poza domem, włamywacze używają wytrychów i plądrują mieszkanie – w tym przypadku dochodzi do włamania z kradzieżą.

 

  1. Starsza pani mieszkająca w bloku często zapomina zamknąć drzwi na klucz. Złodzieje chętnie wykorzystują takie sytuacje – wchodzą do mieszkania i z przedpokoju kradną torebkę z portfelem i kartą płatniczą – w tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z kradzieżą.

 

Na wypadek kradzieży z włamaniem dom lub mieszkanie można ubezpieczyć. Na wypadek kradzieży zwykłej – już nie.

 

O zabezpieczeniach przed włamaniem warto pomyśleć już przed zakupem lub budową nieruchomości. Można wybrać mieszkanie położone w spokojnej okolicy, na osieldu ogrodzonym i monitorowanym lub zwyczajnie samemu zawrzeć umowę z firmą ochroniarską, która w swej ofercie ma szybką interwencję w razie włączenia alarmu.

 

Najprostszym sposobem zabezpieczenia domu czy mieszkania są drzwi antywłamaniowe, dobre zamki do drzwi, rolety antywłamaniowe czy wzmocnione okna. Choć doświadczony włamywacz z pewnością poradzi sobie z każdym zamkiem, to mimo wszystko pokonanie bardziej skomplikowanego zajmie mu dużo więcej czasu. Dzięki temu może się zwyczajnie zniechęcić. Ponadto, jest wówczas większa szansa na to, że włamywacza ujrzą np. sąsiedzi.

 

Pamiętaj, że my możemy pomóc w zabezpieczeniu Twojego domu przed włamywaczami. Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub odwiedziesz jedno z biur regionalnych.”

Do góry