Zadzwoń
|
Międzynarodowa współpraca Policji lipiec 29, 2020

Dyżurnych Policji nie sposób spotkać na co dzień. Są to osoby, z którymi rozmawiamy zgłaszając daną sprawę lub wzywając patrol na interwencję. To jednak podejmowane właśnie przez nich decyzje decydują o tym jak szybko otrzymamy pomoc.

 

W zeszłym tygodniu dyżurni ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odebrali pod wieczór dramatyczny telefon. Otóż kobieta, która skontaktowała się z Policjantami, poinformowała, że jej mąż – zawodowy kierowca – zadzwonił do niej i powiedział, że najprawdopodobniej ma zawał serca. Połączenie zostało zerwane, a próby ponownego kontaktu z mężem spełzły na niczym. Wówczas postanowiła zadzwonić na Policję.

 

Dyżurni natychmiast skontaktowali się z firmą, w której pracował kierowca. Od niej uzyskali numer tablicy rejestracyjnej oraz dane z GPS o lokalizacji ciężarówki. W ten sposób dowiedzieli się, że pojazd znajduje się aktualnie na terenie Luksemburga. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji od razu powiadomili służby luksemburskie. Policjantom przekazano, że kierowca został znaleziony przez służby ratownicze i trafił do szpitala. Jego stan po zabiegu był stabilny. Te bez wątpienia dobre informacje bezzwłocznie przekazano żonie.

 

Gdyby nie szybka pomoc dyżurnych Policji i ich odpowiedzialne podejście do służby, sytuacja ta mogła zakończyć się zupełnie inaczej. Dziękujemy za takich funkcjonariuszy!

 

 

Źródło: policja.pl

Do góry