Zadzwoń
|
Monitoring mobilny – czyli tak właściwie co? wrzesień 13, 2021

HUNTERS rozwija technologię monitoringu mobilnego. Mobilna wieża monitoringowa – w skrócie Mo_Mo_Tower – to skrzynia naszpikowana najnowszą technologią wizyjną. Rozbijmy jednak ten produkt na czynniki pierwsze.

 

Mobilna, czyli taka, którą można swobodnie przenosić (a właściwie to przewozić, bo jest na naczepie), dzięki czemu w praktyce można ją rzeczywiście ustawiać w najróżniejszych miejscach – tam, gdzie akurat jest zapotrzebowanie na obserwację.

Wieża, ponieważ dysponuje 7-metrowym masztem, który można swobodnie rozkładać i podczas transportu także składać. Transport odbywa się autem. Wystarczy doczepić wieżę do haka i możliwość jazdy w dowolne miejsce staje przed nami otworem. Z 7 metrów można natomiast wiele rzeczy dostrzec – zwłaszcza, gdy ma się możliwość zamontowania tam 4 kamer i oświetlenia. Głośnik też się zmieści.

Monitoringowa, bo rzeczywiście wykonuje usługę monitoringu. A także rejestracji i – co równie ważne – transmisji obrazu poprzez moduł LTE. Moduł GPS natomiast przeciwdziała nieautoryzowanemu przemieszczaniu wieży.

Mo_Mo_Tower sprawdzi się tam, gdzie trudno o dostęp do prądu, bo istnieje opcja zamontowania na niej paneli fotowoltaicznych. Można ją też podłączyć pod prąd sieciowy, więc jest w pełni niezależna.

Gdzie taka wieża sprawdzi się znakomicie? Przede wszystkim na placach budowy, na wielkopowierzchniowych parkingach, na imprezach (nie tylko masowych) oraz wszędzie tam, gdzie akurat potrzebne jest szybkie i niezależne monitorowanie dużej przestrzeni.

Do góry