Zadzwoń
|
MSWiA dofinansuje 100 projektów dot. bezpieczeństwa kwiecień 11, 2019

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansuje ponad 100 projektów w ramach  programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2018-2020. W trwającym roku rząd przeznaczył na ten cel prawie 6 mln złotych – największą kwotę resort przydzielił na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

 

Do ministerstwa wpłynęło niemal 320 projektów pochodzących z urzędów wojewódzkich. Najpierw oceniono jest pod względem formalnym, później natomiast doszło do oceny merytorycznej. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji – Jarosław Zieliński – zaakceptował dofinansowanie 104 zgłoszonych przez wojewodów projektów, których łączna kwota wyniosła prawie 6 mln złotych. Na szczeblu lokalnym programy realizowane będą przez samorządy oraz organizacje pozarządowe.

 

„Razem bezpieczniej” to jedno z największych przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym w Polsce. Program kierowany jest szczególnie do społeczności lokalnych, które najlepiej wiedzą jakie zagrożenia w najbliższej okolicy należy zneutralizować. Proces realizacji projektów nie tylko wpływa pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa, ale także integruje społeczeństwo lokalne – mieszkańcy bowiem dzięki temu działają wspólnie we wszelakich organizacjach.

 

Najwięcej – bo 3 mln złotych – przeznaczono na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Do góry