Zadzwoń
|
Najbardziej niebezpieczne miasta w Polsce. Czołówka zaskakuje! kwiecień 20, 2017

Ranking najbardziej niebezpiecznych polskich miast opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny szokuje. W pierwszej szóstce zestawienia zabrakło miejsca dla Krakowa, Radomia czy Sosnowca – czyli miast cieszących się złą sławą. Wyniki są natomiast dość… nieoczekiwane.

 Szóste miejsce przypadło Wrocławowi. To tutaj na tysiąc osób dokonuje się 44,5 przestępstwa. Statystyką, która na kolana nie powala jest wykrywalność sprawców oscylująca na poziomie 49% – oznacza to, że więcej niż połowa osób, które złamały prawo, nie została zatrzymana!

Na piątym miejscu znalazł się Nowy Sącz. Kto by pomyślał, że to niewielkie miasto leżące w województwie małopolskim może być niebezpieczne. A jednak! Liczba przestępstw na tysiąc mieszkańców to 50. Humor poprawia fakt, że wykrywalność jest na poziomie 80%. Choć zawsze mogłoby być lepiej!

Czwarte miejsce w tym niechlubnym rankingu zajął Wałbrzych. Na tysiąc mieszkańców zanotowano tu 55,6 czynów karalnych. Wykrywalność spraców jest jednak spora, bo wynosi około 80%. Nie jest więc najgorzej!

Trzecie miejsce należy do Katowic. Łatwo można obliczyć, że odnotowane tam 57,3 przestępstw na tysiąc mieszkańców daje w sumie 17,3 tys. nielegalnych czynów. W tym mieście każdego dnia popełnia się około 47 przestępstw. Niech jeszcze raz zastanowi się ten, kto zamierza odwiedzić to urokliwe, choć nie najbezpieczniejsze miejsce.

Na drugim stopniu podium uplasowała się Legnica. To dolnośląskie miasto nie ma się za bardzo czym chwalić. Zgodnie z danymi GUS, liczba przestępstw w 2014 roku wynosiła tam 60,1 na tysiąc mieszkańców, a wykrywalność sprawców zatrzymała się na 71%. Najlepiej więc nie jest.

Liderem rankingu został… Sopot. Trudno uwierzyć, że to bardzo chętnie odwiedzane przez turystów (nie tylko z Polski) miasto może być niebezpieczne. Fakty jednak mówią same za siebie: na tysiąc osób dokonuje się tutaj aż 63,3 czynów karalnych. Wykrywalność także nie należy do najwyższych, bowiem w ręce policji trafia zaledwie 55% przestępców. Jeśli na wakacje chciałeś wybrać się do Sopotu, warto tę sprawę przemyśleć jeszcze raz.

Źródło: noizz.pl”

Do góry