Zadzwoń
|
Najbezpieczniejsze miejsca w różnych środkach transportu sierpień 17, 2017

Wybierając środek transportu, przeważnie kierujemy się wygodą w trakcie podróży. Często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, a tymczasem okazuje się, że w każdym pojeździe znajdzie się miejsce, gdzie ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia jest o wiele większe.

Przemieszczając się danym środkiem transportu, lepiej usiąść tam, gdzie jest nieco bezpieczniej. Podpowiadamy:

1. Samochód
Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie jest siedzenie zaraz za kierowcą. Z kolei najmniejsze szanse na to, by wyjść cało z wypadku ma pasażer, który siedzi obok osoby prowadzącej pojazd. Dlaczego? Bowiem kierowca często odruchowo próbuje wypadku uniknąć i wówczas największe zagrożenie spada na pasażera obok.

2. Minibus
Najlepiej wybierać fotele umieszczone tyłem do kierunku jazdy, ponieważ w przypadku nagłego hamowania szansa na to, że uszkodzimy głowę, jest znacznie mniejsza. Omijać szerokim łukiem należy siedzenia obok szyby i drzwi, gdyż rozbita szyba stanowi niebezpieczeństwo dla Twojego zdrowia, a nawet życia.

3. Autobus miejski
Do najbezpieczniejszych miejsc należą środkowe siedzenia zamontowane w kierunku jazdy. Ryzyko utraty zdrowia jest większe w dwóch pierwszych rzędach siedzeń, jak i w fotelach obok okien i drzwi. Niebezpieczny jest także rząd tylnych siedzeń w przypadku uderzenia w tył autobusu.

4. Pociag
Najbardziej narażone na uszkodzenia są pierwsze i ostatnie wagony, wobec czego najlepiej miejsca zajmować w tych środkowych. Warto również unikać siedzeń ustawionych w kierunku jazdy.

5. Samolot
Eksperci wciąż spierają się, które miejsca należą do najbezpieczniejszych. Znacza większość z nich uważa jednak, że są to te umieszczone na tyle samolotu.

6. Statek
Najbezpieczniej zająć miejsca rozmieszczone po bokach w górnej części statku. Jeśli mamy taką możliwość, unikajmy zajmowania miejsc w dolnej części statku, ponieważ w przypadku nieszczęśliwego wypadku, jest ona zalewana najszybciej i trudniej się z niej wydostać.

Powinieneś jednak pamiętać, że to tylko statystyki – a one nie zawsze ocalą Ci życie. Kluczową rolę muszą odgrywać przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiednie zachowanie się w środkach transportu. Wówczas prawdopodobieństwo narażenia zdrowia lub życia spada do minimum.

Źródło: popularne.news

Do góry