Zadzwoń
|
Nie daj się złapać! listopad 24, 2016

Black Friday, czy może Czarny Piątek – jedyny dzień w roku, gdy łowcy największych promocji wychodzą ze swoich domów i polują… polują na okazje. Nie daj się złapać i bądź bezpieczny w tym dniu pełnym pokus. Black Friday – oszukać przeznaczenie.

Mega-promocje z pewnością przyciągną do sklepów rzesze ludzi, czyhających na najlepsze okazje. Niejeden z nas przez cały rok gromadzi pieniądze, by podczas wielkich wyprzedaży obkupić się w najpotrzebniejsze sprzęty i towary w atrakcyjnych cenach. Należy jednak pamiętać, że duże promocje oznaczają również tłumy w sklepach – a to z kolei nie zawsze kończy się dobrze. Wobec tego mamy dla Was kilka rad, które przydadzą się podczas robienia czarno-piątkowych zakupów i pomogą uniknąć niebezpieczeństwa.

1. Miej się na baczności!
Zanim zaczniesz zakupy – przemyśl, na czym najbardziej Ci zależy. Gdy już przekroczysz próg sklepu, możesz popaść w cenowy zawrót głowy, a to prawdopodobnie skończy się wydaniem większej kwoty, niż zakładałeś na początku.

2. Przezorny zawsze ubezpieczony
Tłum sprzyja złodziejom. To dla nich idealna okazja, by niezauważalnie wzbogacić się w Twój portfel i jego zawartość. Jeśli więc znajdziesz się w tłumie – bądź czujny!

3. Carpe diem? Nie tego dnia!
Myślisz, że trafiła Ci się okazja życia? Hola, hola! A czy sprawdzałeś cenę tego towaru przed rzekomą obniżką? Wiele sklepów stosuje tę samą strategię – chwilę przed Czarnym Piątkiem podwyższają cenę, by później sztucznie ją obniżyć. Uważaj na cenowych oszustów!

4. Nie zgiń w tłumie!
Znamy te obrazki z amerykańskich telewizji. Nie raz zdarzyło się, że ktoś stracił życie w napierającym tłumie. W Polsce wygląda to nieco inaczej, ale mimo wszystko – wystrzegaj się tłumów jak ognia!

5. Brak reklamacji? Nie ma takiej opcji!
Sklep wmawia Ci, że jeśli zakupisz produkt w Czarny Piątek to nie możesz go zareklamować? Bzdura! Nawet jeśli pracownicy wywieszą tabliczkę oznajmiającą o takich praktykach, nie martw się, bowiem wadliwy towar, nawet pochodzący z promocji, możesz reklamować w ciągu dwóch lat od zakupu!

Do góry