Zadzwoń
|
Nowa metoda oszustów – „na mechanika” maj 19, 2017

Ostatnimi czasy popularna stała się nowa metoda wyłudzania pieniędzy od nic nieświadomych ofiar. Policjanci ostrzegają przed sposobem „na mechanika”.

O metodzie tej głośno zrobiło się kilka dni temu, kiedy to dwaj mężczyźni próbowali oszukać mieszkankę Łodzi. Gdy kobieta udała się na zakupy do marketu, oszuści umyślnie uszkodzili jej samochód tak, by nie mógł ruszyć.

 

Po powrocie swojej niedoszłej ofiary, zaproponowali jej pomoc. Okazało się, iż przypadkowo mają przy sobie niezbędne do naprawy części. Za trwającą stosunkowo krótko pomoc zażądali od kobiety 500 złotych. Ta pod pretekstem wypłacenia z bankomatu potrzebnej kwoty, udała się do pracowników ochrony i poprosiła o dostęp do nagrań z monitoringu. Gdy na jaw wyszło, iż mężczyźni wcześniej otworzyli maskę jej auta i celowo unieruchomili auto, poszkodowana wezwała na miejsce funkcjonariuszy policji.

 

44-letni mieszkaniec Gniezna oraz jego 74-letni znajomy zostali zatrzymani przez policję. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa. Za to przewinienie grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.”

Do góry