Zadzwoń
|
Oszuści znów atakują SMS-ami maj 4, 2020

 Kreatywność oszustów nie zna granic. Tym razem zdecydowali się oni podszyć pod Pocztę Polską i rozsyłają do milionów Polaków SMS-y o dezynfekcji paczki. W wiadomości z kolei znajduje się złośliwy link i informacja o możliwości przyspieszenia procesu – za dopłatą oczywiście.

 

Cyberprzestępcy nie próżnują – z dnia na dzień wymyślają coraz to nowsze sposoby na wyłudzenie pieniędzy od nic nieświadomych Polaków. Niestety, mimo wielu ostrzeżeń, nadal dochodzi o sporej liczby oszustw. Raz są to kwoty rzędu kilka złotych, czasami jednak sięgają nawet kilku tysięcy.

 

Tym razem oszuści wysyłają wiadomość SMS z informacją, że konieczne jest dopłacenie 2-3 złotych do przesyłki. W treści jest także link, w który mamy wejść, by dokonać dopłaty. Po kliknięciu przekierowuje nas na fikcyjną stronę banku. Jeżeli wpiszemy tam swoje dane do logowania, możemy być pewni, że stracimy pieniądze. Oszuści otrzymają bowiem dostęp do naszego konta internetowego.

Jak się przed tym uchronić? Na samym początku warto na pewno zastanowić się czy w ogóle zamawialiśmy jakąś paczkę. Jeśli nie, od razu zignorujmy wiadomość. Nie klikajmy również w żadne podejrzanie wyglądające linki nadesłane z nieznanych numerów.

Do góry