Zadzwoń
|
Oszuści znów podszywają się pod CEIDG czerwiec 7, 2018

Zamieszanie wokół wpisów do centralnej ewidencji działalności gospodarczej, które miało miejsce w poprzednim miesiącu, ponownie ośmieliło oszustów do prób wyłudzenia opłat, których pobierać nie można.

W maju polskich przedsiębiorców zelektryzowała informacja, która sugerowała, że jeśli nie uzupełnisz wpisu o numerze PESEL do 19 maja, Twoja firma zostanie wykreślona z CEIDG. Z tej okazji postanowili skorzystać liczni oszuści, którzy znów zaczęli podstępem rozsyłać niebezpieczną korespondencję.

W jednym z takich pism przeczytamy: „Ogłoszenie wpisu w Centralnym Rejestrze Działalności Gospodarczych i Firm wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem CRDGiF w wysokości 290 zł”. Pod komunikatem znajdziemy z kolei wypełniony blankiet przelewu na konto CRDGiF.

Faktyczny wpis do CEIDG jest bezpłatny. Nawet na stronie ceidg.gov.pl widnieje informacja, mówiąca o tym, że „Rejestracja w CEIDG jest wolna od opłat. Wszelkie informacje zachęcające Państwa do dokonania wpłaty związanej z rejestracją działalności gospodarczej osoby fizycznej w Polsce są nielegalne”.

Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. W Polsce istnieje kilka firm, które rozsyłają przedsiębiorcom nakazy zapłaty za wpisanie do ich rejestrów. Każdą z nich łączy kilka elementów – próbują wyłudzić pieniądze od nic nieświadomych właścicieli firm, a ich nazwy do złudzenia przypominają rozwinięcie skrótu CEIDG. Ponadto w rozsyłanych listach zazwyczaj widnieje podpis anonimowego „administratora”.

Informujemy więc: JEŻELI OTRZYMAŁEŚ PISMO, KTÓRE NAKAZUJE CI WNIESIENIE JAKIEJKOLWIEK OPŁATY, BY ZNALEŹĆ SIĘ W REJESTRZE FIRM, ZIGNORUJ JE, BOWIEM JEST TO PISMO OD OSZUSTÓW PRÓBUJĄCYCH WYŁUDZIĆ OD CIEBIE PIENIĄDZE!

Źródło: finanse.wp.pl

Do góry