Zadzwoń
|
Piękna i niebezpieczna majówka   maj 4, 2018

Przez całą majówkę, tj. od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku, polska policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend”, w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety, pierwsze statystyki spływające z dróg nie są zbyt optymistyczne.

 

Od 27 kwietnia doszło w Polsce do 504 wypadków – zginęło w nich 45 osób, a 640 zostało rannych. Ponadto, w tym okresie zatrzymano 1700 nietrzeźwych kierowców. Najczęstszymi przyczynami wypadków są nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 

Funkcjonariusze kontrolują główne ciągi komunikacyjne, drogi wjazdowe i wyjazdowe do miejscowości turystycznych. Poza tym udzielają także wskazówek i porad kierującym, a w przypadku wzmożonego ruchu na drodze, kierują ruchem.

 

Szczególną uwagę policjanci zwracają na poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, rozmowy przez telefony komórkowe podczas jazdy i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach. Prowadzą również działania prewencyjne sprawdzając trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

 

Policja przypomina o problemie „nieświadomej nietrzeźwości”. Najczęściej występuje on dzień po spożyciu alkoholu. Należy mieć na uwadze fakt, że nawet kilkunastogodzinny sen nie jest gwarantem dobrej dyspozycji do kierowania pojazdem. Przed wyruszeniem w drogę, najlepiej zbadać się alkomatem z odpowiednią legalizacją. Można to też zrobić w większości komend i komisariatów.

 

 

Źródło: motofakty.pl

Do góry