Zadzwoń
|
Podsumowanie akcji „Wielkanoc 2018” kwiecień 5, 2018

Święta – czy to wielkanocne, czy bożonarodzeniowe – zawsze wywołują wzmożony ruch na drogach. Wszystko dlatego, że dla wielu Polaków jest to czas odpoczynku i wyjazdów do rodziny. Również dla funkcjonariuszy jest to zawsze okres wytężonej służby.

 

Warunki atmosferyczne podczas tegorocznych świąt nie należały do najprzyjemniejszych – w wielu regionach kraju padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Stwarzało to nie lada problem nie tylko dla kierujących, ale również dla pieszych.

 

Od piątku (30.03) do poniedziałku (2.04) funkcjonariusze prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji „Wielkanoc 2018” – ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym, a także porządku i płynności w ruchu drogowym. W czasie prowadzonych działań, na terenie całego kraju doszło do 238 wypadków (mniej o 54 w porównaniu do świątecznego okresu sprzed roku), zginęły 23 osoby (o 12 mniej), a rany odniosły 303 osoby (o 76 mniej). Niestety, najtragiczniejsza w skutkach okazała się sobota – w 58 wypadkach śmierć poniosło 7 osób, a 83 zostały ranne.

 

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość to wciąż główne przyczyny wypadków na polskich drogach. Mimo ciągłych apeli o niesiadanie za kółkiem po spożyciu alkoholu, Policjanci zatrzymali w okresie świątecznym aż 1151 kierujących będących pod wpływem.

 

Źródło: policja.pl

 

 

Do góry