Zadzwoń
|
Podsumowanie XII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” czerwiec 21, 2018

XII edycja Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” już za nami. W tym roku w biegu wzięło udział ponad 3000 uczestników, którzy zmierzyli się nie tylko z dystansem 21 kilometrów, ale także z własnymi organizmami. Niektórym się to niestety nie powiodło.

 

10 czerwca pogoda w Grodzisku Wielkopolskim naprawdę dopisała – być może aż za bardzo, ponieważ temperatura w szczytowym momencie osiągnęła nawet 30 stopni Celsjusza, a słońce paliło niesamowicie. O 9.00 biegacze wystartowali.

Pierwszy na mecie po 1 godzinie, 12 minutach i 29 sekundach pojawił się Kamil Makoś reprezentujący klub Karkonosz Running Team. Już 36 sekund później linię mety przekroczył ubiegłoroczny triumfator – Krzysztof Szymanowski – biegnący w barwach Jw1517/Szymanowskiteam. Z kolei na trzecim miejscu, z czasem 1:13:27, uplasował się Marcin Zagórny z Tomato Krosno Odrzańskie. Różnica pomiędzy pierwszym a ostatnim zawodnikiem, który dotarł na metę, wyniosła ponad 2 godziny i 40 minut.

Publika i organizatorzy ponownie zasłużyli na ogromne brawa. Zewsząd spływały do nas wiadomości traktujące o fantastycznej atmosferze, organizacji i lokalizacji biegu. Nie ma co się dziwić – wszakże Grodzisk Wielkopolski należy do najładniejszych miast w naszym kraju!

My również chcielibyśmy z całych sił podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu tegorocznej edycji Półmaratonu „Słowaka”: uczestników, kibicom, wolontariuszom i organizatorom. To dzięki Wam 10 czerwca bieżącego roku był dniem pełnym sportowej rywalizacji o przyjacielskiej, a może nawet rodzinnej, atmosferze.

Do góry