Zadzwoń
|
Polacy czują się coraz bezpieczniej lipiec 19, 2018

Komenda Główna Policji poinformowała, że aż 93% Polaków deklaruje, że w ich okolicy jest bezpiecznie. Dodała też, że w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, w minionym półroczu odnotowano spadek przestępczości.

 

W I półroczu bieżącego roku spadła przestępczość w takich kategoriach jak: bójki i pobicia, kradzieże samochodów, przestępstwa rozbójnicze, kradzieże z włamaniem czy uszkodzenia rzeczy.

 

Komenda Główna Policji podaje, że to już kolejny rok, gdy odnotowywana jest większa skuteczność Policji i padają rekordowe wskaźniki poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków – 86% z nich oceniło, że w Polsce czuje się bezpiecznie.

 

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, najbardziej spadła liczba kradzieży. W pierwszym półroczu było ich mniej o prawie 7300. O blisko 3% wzrosła też wykrywalność przestępstw.

 

Policja chwali się szczególnie wzrostem skuteczności w kategoriach dotyczących kradzieży samochodów z włamaniem i kradzieży z włamaniem – wskaźnik wykrywalności wzrósł tutaj kolejno o 8,3% i 6% w stosunku do roku 2017.

 

Źródło: Policja

Do góry