Zadzwoń
|
Polacy obawiają się o bezpieczeństwo finansowe? maj 31, 2019

Znamy już wyniki drugiej odsłony Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego. Dowodzi on, że zdecydowana większość Polaków nie boi się o swoje finanse, a ponadto darzy działające w naszym kraju banki sporym zaufaniem.

 

Autorzy badania przyjrzeli się reprezentatywnej grupie Polaków, kolejny raz sprawdzając przekonania i postawy związane z bezpieczeństwem finansowym.

 

Okazuje się, że 64% obywateli naszego kraju deklaruje poczucie bezpieczeństwa finansowego. Indeks dowodzi, że Polacy ufają również bankom, bowiem 81% ankietowanych nie martwi się o bezpieczeństwo swoich środków ulokowanych w banku. Najmniej wierzymy w bezpieczeństwo kredytów i pożyczek, bo aż 46% badanych uważa je za niebezpieczne.

 

Co sprawia, że czujemy się bezpiecznie? Przede wszystkim posiadanie stałej pracy (32%), ale też posiadanie oszczędności w banku (29%) i tych, które trzymamy w domu (18%).

 

Z kolei za najbardziej nieodpowiedzialne zachowanie finansowe Polacy uznali decydowanie się na zaciągnięcie pożyczki w parabanku (27%). Za ryzykowne działanie uważają również rezygnowanie ze stałej pracy w momencie, gdy nie mamy zagwarantowanego zatrudnienia w innej firmie (22%). Pamiętajmy również o tym, że nasz komfort finansowy może zostać nagle nadszarpnięty poprzez kradzież lub dewastację – dlatego też warto zabezpieczyć się przed tego typu ryzykiem.

 

Źródło: finanse.egospodarka.pl

Do góry