Zadzwoń
|
Polacy obawiają się o swoje domy styczeń 30, 2020
Polacy obawiają się o swoje domy

Polacy boją się niebezpieczeństw czyhających na ich domy – a już szczególnie tego, że dobytek ich życia może zostać strawiony przez pożar. Możliwe, że to właśnie dlatego niemal połowa z nas – opuszczając domostwo na dłuższy czas – zostawia klucze sąsiadom lub bliskim.

98% rodaków obawia się zniszczenia lub włamania do swoich domów – jednocześnie taki sam odsetek deklaruje, że przed dłuższym wyjazdem w odpowiedni sposób zabezpiecza swoją nieruchomość. Jeżeli więc jesteś w gronie osób, które jeszcze tego nie zrobiły, warto zapoznać się z naszą ofertą alarmów/kamer/czujników.

Az 62% Polaków deklaruje obawę przed pożarem – i to właśnie ognia boją się najbardziej. Na drugim miejscu uplasowało się włamanie (48%), a ostatni stopień podium należy do wybuchu gazu (40%). Z kolei rzeczą, której ankietowani boją się najmniej, jest osunięcie ziemi i uderzenie pojazdu – 3%.

Obawy przed zagrożeniami się biorą się jednak znikąd. 41% Polaków przyznaje, iż w ciągu ostatnich 5 lat ich nieruchomościom przydarzyła się szkoda. Były to najczęściej kolejno: zalanie, powódź lub ulewne deszcze oraz włamanie i przepięcie.

Jednocześnie 70% Polaków deklaruje, że zdarza im się wrócić do domu tylko po to, by sprawdzić czy zakluczyli drzwi lub wyłączyli urządzenie elektryczne. Przed dłuższymi wyjazdami sprawdzamy szczególnie okna i drzwi balkonowe, wypinamy urządzenia z gniazdek i zakręcamy zawory wody.

 

Do góry