Zadzwoń
|
Policja z akcją „Bezpieczny weekend” sierpień 25, 2017

Ostatni weekend sierpnia wiąże się przede wszystkim ze wzmożonym ruchem na polskich drogach. W związku z tym Polska Policja zdecydowała się skorzystać z pomocy większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy, którzy w ramach akcji „Bezpieczny weekend” czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

W ten weekend należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych – ma to pomóc zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na polskich drogach. Oprócz kontroli prędkości, policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów – zwłaszcza tych najmłodszych. Ponadto, funkcjonariusze sprawdzać także będą stan techniczny pojazdów.

Mimo wszystko, trzeba pamiętać, że nawet najbardziej skrupulatne policyjne kontrole nie zapewnią każdemu stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego też powinniśmy sami zachować odpowiednią ostrożność, kulturę jazdy i prędkość oraz stosować zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed  wyjazdem natomiast sprawdźmy stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, a ponadto spróbujmy zaplanować trasę uwzględniając warunki pogodowe w nadchodzących godzinach. Podczas podróży, średnio co 2-3 godziny, róbmy chociaż krótkie przerwy – wyłącznie w bezpiecznym i odpowiednio oznakowanym miejscu. Pamiętaj, że narażasz nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu!

Do góry