Zadzwoń
|
Półmaraton „Słowaka” już w niedzielę! czerwiec 8, 2017

Do XI Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” pozostały tylko niecałe 3 dni. Miasto żyje biegiem, a wśród zawodników adrenalina sięga zenitu. Najbliższy weekend z pewnością minie pod znakiem popularyzacji biegania jako najprostszej formy ruchu. Sportowo będzie, aktywnie będzie!

Już w niedzielę o godzinie 9.00 wystrzał armatni da uczestnikom biegu sygnał do startu – wówczas rywalizacja zacznie sie na dobre. Tysiące osób staną ze sobą w szranki nie tylko by zwyciężyć, ale także po to, by dowieść sobie i innym, że są w stanie pokonać trasę ponad 21 kilometrów. To również będzie zwycięstwo – tyle, że z własnym organizmem i ograniczeniami.

Zawodnicy zaczną swoją batalię na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim i tam też ją zakończą. Organizatorzy – tak jak co roku – czynią co w ich siłach, by udział w biegu był dla uczestników niezapomnianym przeżyciem. Na tegoroczny półmaraton przygotowano bogaty pakiet startowy, który zawiera m.in. koszulkę okolicznościową, ręcznik kąpielowy, tradycyjne już ciastko i „Piwo z Grodziska”, a ponadto napój izotoniczny ARCTIC+. Na mecie z kolei czekać będzie wyjątkowy medal nawiązujący tym razem do 90-lecia Liceum im. Juliusza Słowackiego – a otrzymają go wszyscy ci, którzy do mety dotrą.

Nasi pracownicy – tak jak rokrocznie od 11 lat – obstawią trasę półmaratonu. Wcześniej jednak przejdą odprawę z organizatorem, sprawdzą newralgiczne punkty, zabezpieczą i zagospodarują trasę  oraz strefę kibica przy współudziale służb mundurowych raz wolontariuszy – a wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo tak samo uczestnikom, jak i kibicom. Podczas Półmaratonu „Słowaka” Hunters będzie widoczny na wielu nośnikach – od balonów, przez bannery, bramę startową i „klepaczki kibica”, aż po presswall – czyli ogromną planszę umieszczoną tuż za podium. Uwierzcie nam – Grodzisk tego dnia będzie pomarańczowy!

Na linię startu uczestnicy tradycyjnie już przemaszerują spod Grodziskiej Hali Sportowej przy akompaniamencie Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego. W tym roku trasa uległa tylko nieznacznej korekcie – znajdują się na niej dwa punkty z wodą, izotonikiem i tabletkami Dextro Energy oraz dwa z wodą, bananami i pomarańczami. Zadbano, by po biegu uczestnicy mogli liczyć na wodę i izotoniki oraz bogaty poczęstunek.

Jednocześnie trzeba się liczyć z niewielkimi utrudnieniami w ruchu związanymi z organizacją półmaratonu. Jesteśmy jednak pewni, że grodziszczanie nam to wybaczą i będą gorąco dopingować zawodników – zarówno na trasie biegu, jak i na mecie. Po raz kolejny bowiem zapowiada się naprawdę świetne wydarzenie. Do zobaczenia na miejscu!

Do góry