Zadzwoń
|
Półmaraton „Słowaka” z rekordem! czerwiec 15, 2017

Trudno w to uwierzyć, ale XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” już za nami. Emocji było co nie miara, a rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Choć nie tylko o rywalizację chodziło.

W biegu wzięły udział 2684 osoby – padł więc nowy rekord liczby uczestników. Różnica pomiędzy czasem uzyskanym przez pierwszego i ostatniego zawodnika wyniosła nieco ponad dwie godziny. W niedzielę najlepszy okazał się Krzysztof Szymanowski reprezentujący klub Jw1517 Rehabilitacjahetman.pl – uzyskał on czas 1:14:04. Na drugim stopniu podium uplasował się Marcin Zagórny z czasem 1:14:21, a trzecie miejsce zajął Przemysław Fornalik, który przebiegł półmaraton w godzinę, 16 minut i 10 sekund.

Na wielkie brawa zasługuje Pani Janina Rosińska, która trasę pokonała z czasem 3:35:07 – a należy zaznaczyć, że jest to rocznik 1936 – zatem Pani Janina ma 81 lat! Jak widać – jeśli duch młody, to i ciało jest w fantastycznej formie!

Publika – jak co roku zresztą – i tym razem wzniosła się na wyżyny kibicowskiego kunsztu. Przez całą imprezę dało się odczuć atmosferę wielkiego sportowego wydarzenia – a na tym nam wszystkim przecież najbardziej zależało.

Tak jak obiecaliśmy, tak też zrobiliśmy – Grodzisk w dniu biegu był pomarańczowy! Co rusz można było natknąć się na nasze bannery i balony, a w rękach kibiców wdzięcznie pobrzękiwały „huntersowe” klepaczki. Przyznajemy, że bardzo przyjemnie nam się to oglądało.

Na sam koniec chcielibyśmy z całych sił podziękować zarówno uczestnikom tegorocznego Półmaratonu „Słowaka”, jak i kibicom, wolontariuszom i organizatorom. Bez Was 10 czerwca byłby kolejną zwykłą niedzielą, a nie gigantycznym przedsięwzięciem sportowym, logistycznym i organizacyjnym.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Do góry