Zadzwoń
|
Polska w czołówce pod względem bezpieczeństwa wrzesień 4, 2020

Eurostat zapytał mieszkańców europejskich krajów, czy dobrze oceniają bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania. Warto dowiedzieć się, jak na to pytanie odpowiedzieli Polacy.

Dyskutując o plusach i minusach życia w Polsce, często pada argument mówiący o bezpieczeństwie. Wiele osób uważa, że nasz kraj na tle innych państw Unii Europejskiej wyróżnia się w tej kwestii – i to „in plus”. Badania wykonane przez Eurostat potwierdzają te krążące po Europie dobre opinie.

Należy wspomnieć, że Europejski Urząd Statystyczny regularnie sprawdza i ocenia aspekty gospodarki i życia społecznego. W 2018 r. w badaniu mówiącym o odsetku mieszkańców poszczególnych krajów Europy, którzy zauważyli w swoim otoczeniu akty wandalizmu, przemocy lub przestępstwa, Polska uzyskała jeden z najniższych wyników – na poziomie 5%. Na drugim końcu tego badania znalazła się Bułgaria, a jeszcze gorzej od niej wypadła Wielka Brytania – tam co czwarty mieszkaniec widział akty przemocy, wandalizmu i przestępstw w miejscu swojego zamieszkania.

Wyniki przedstawione przez Eurostat wskazują ponadto, że problem z bezpieczeństwem w dużych miastach istnieje nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale także Niemiec, Bułgarii, Francji, Grecji i Holandii. Kraje te borykają się z problemem dotyczącym znacznie gorszego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców dużych miastszczególnie zestawiając te wyniki z tymi dotyczącymi mniejszych miast, przedmieść i wsi.

Wygląda na to, że Polska ma powody do dumy. Brawo!

Do góry