Zadzwoń
|
Polskie drogi nadal niebezpieczne kwiecień 26, 2021

 Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, Polska zajmuje czwarte miejsce w Unii Europejskiej, tyle że… od końca. Gorzej jest tylko na Łotwie, w Bułgarii i Rumunii.

 

Według opublikowanych właśnie badań Komisji Europejskiej, w 2020 roku zginęło Polsce w wypadkach drogowych 65 osób na milion mieszkańców. To spadek jedynie o 14-15 procent w stosunku do roku 2019.

Unia Europejska ze średnią 42 ofiar na milion mieszkańców ma najbezpieczniejsze drogi na świecie. Średnia światowa oscyluje w okolicach 180 ofiar. W 2020 roku w 27 krajach UE zginęło 18 800 osób.

Adina Vălean, europejska komisarz ds. transportu, stwierdziła, że wciąż jesteśmy poniżej celu, który UE założyła sobie dekadę wcześniej i musi mocno pracować nad tym, żeby nie wrócić w nadchodzących latach do przedpandemicznego poziomu.

Jednocześnie Unia kontynuuje program poprawy bezpieczeństwa na drogach i rozciąga go na kolejną dekadę. Po raz pierwszy zadeklarowano również zmniejszenie liczby poważnie rannych. Przedstawiony plan zakłada, że w 2050 roku nie będzie już żadnych śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w UE.

Do góry

Zapisz się do newslettera HUNTERS

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych przez firmę HUNTERS sp. z o.o. (mogę wypisać się w każdej chwili).