Zadzwoń
|
Ponad połowa z nas za handlem w niedziele październik 1, 2021

Najnowsze badanie opinii publicznej mówi jasno: ponad połowa Polaków chce całkowitego przywrócenia handlu w niedziele.

 

W II połowie września br. UCE RESEARCH przeprowadził dla Grupy AdRetail badanie na reprezentatywnej grupie 1017 Polaków. Wynika z niego, że 54,9% naszego społeczeństwa opowiada się za przywróceniem handlu w niedziele. Przeciwnego zdania jest 38,8%, a na zajęcie żadnego stanowiska zdecydowało się 9,3% ankietowanych.

 

Specjaliści zaznaczają, że wyniki utrzymują się na podobnym poziomie od dłuższego czasu. Już rok temu za likwidacją zakazu handlu w niedziele było 53,5% badanych.

 

Prezes Polskie Organizacji Handlu i Dystrybucji – Renata Juszkiewicz – uważa, że jest to dowód na to, że coraz większa liczba Polaków domaga się poszanowania ich swobód konsumenckich i dostrzega odebrane im prawo robienia zakupów w niedziele. Dodaje także, że o takim, a nie innym stanie rzeczy decydują aspekty praktyczne, a więc fakt, że większość z nas pracuje w tygodniu do późna i nie ma czasu na zakupy oraz to, że małe sklepiki otwarte w niedziele mają mały i drogi asortyment.

 

Respondenci wskazali także, których sklepów zakaz handlu w niedziele nie powinien obejmować. Najwięcej z nich wskazało placówki z żywnością (67,6%). Na kolejnych miejscach znalazły się drogerie (25%), sklepy budowlane (24,4%) oraz odzieżowe (17,2%).

 

Źródło: infor.pl

Do góry