Zadzwoń
|
Powrót do przeszłości, czyli początki firmy Hunters cz. 3 marzec 30, 2017

Wraz z powstaniem spółki prawa handlowego Grupa Hunters Sp. z o.o., firma zaczęła rozwijać się zarówno pod względem ilości kontraktów jak i zatrudnianych pracowników.

 

W roku 2003 postanowiono wyjść naprzeciw potrzebom klientów i poszerzyć usługi o serwis sprzątający. Rozległe kontrakty wymagały nieustającej kontroli, przez co podjęto decyzję o uruchomieniu oddziałów – najpierw w Poznaniu i Szamotułach, potem w Lesznie, a następnie na terenie całej Polski.

 

Przełomowym momentem w historii firmy był rok 2011, kiedy to działalność przedsiębiorstwa przekroczyła granicę Polski i na stałe zadomowiła się na terenie Republiki Czeskiej. Jak sam stwierdził Prezes Zarządu Piotr Żyłkowski: „Nie chciałem, by firma stała się korporacją i choć korzystamy z wielu udogodnień charakterystycznych dla niej, jestesmy firmą rodzinną. Potrafimy ze sobą współpracować mając do siebie zaufanie, działamy bardzo efektywnie. Dbamy o to, by mieć kontakt również poza firmą. Jesteśmy aktywni – mamy drużyny piłki nożnej, koszykówki, a nawet MTB. To wszystko pozwala zachować higienę psychiczną i działać bardziej efektywnie”.

 

Obecnie firma zatrudnia około 5000 pracowników, w Polsce posiada 4 biura regionalne i 12 biur handlowych. Pochwalić się może m.in. zdobytą w 2010 roku Gazelą Biznesu i otrzymanym w roku 2011 wyróżnieniem Diament Miesięcznika Forbes 2011. Wśród swoich klientów ma takie marki jak Nivea, McDonald’s, Douglas, Auchan czy Piotr i Paweł. Zakres usług od czasu powstania firmy uległ znacznemu poszerzeniu, bowiem poza ochroną osób i mienia oraz monitoringiem obiektów, w ofercie Hunters znaleźć można także następujące usługi: wideo monitoring, instalacje alarmowe, serwis sprzątający, monitoring pojazdów GPS, konwojowanie i inkaso, usługi logistyczne, przewóz osób i doradztwo personalne.

 

Pomimo, iż kilka lat temu Biuro Zarządu zmieniło swą lokalizację z Grodziska Wielkopolskiego na Dąbrowę pod Poznaniem, firma Hunters nadal aktywnie wspiera najróżniejsze działania w obrębie tego miasta – rokrocznie uczestniczy w Targach Pracy organizowanych przez PUP w Grodzisku Wielkopolskim czy sponsoruje imprezy masowe takie jak Półmaraton „Słowaka” i Piwobranie. Bo jak na prawdziwą rodzinną firmę przystało – Hunters o najbliższych nie zapomina!”

Do góry