Zadzwoń
|
Przetrwaj upały! czerwiec 14, 2019

Ostatnie dni obfitują w upały. Póki co nic nie wskazuje na to, by temperatury za oknami miały ulec zmniejszeniu. Jak chronić swoje ciało przed wysokimi temperaturami?

 

Na upały muszą uważać przede wszystkim mieszkańcy miast, bowiem to właśnie w tych miejscach nagrzaniu ulegają mury, środki komunikacji czy asfaltowe ulice. Pamiętajmy, że wysokie temperatury wpływają negatywnie na samopoczucie, a poza tym sprawiają, że nasze organizmy nadmiernie się pocą i stosunkowo szybko męczą. Niebezpieczne są szczególnie dla dzieci i osób starszych.

 

Podczas upałów zawsze warto mieć przy sobie butelkę wody. Przy wysokich temperaturach nietrudno bowiem o odwodnienie organizmu. Płyny należy uzupełniać bardzo często, a jeszcze częściej, gdy przebywamy poza domem.

 

Jeżeli zamierzamy spędzić sporo czasu na słońcu, koniecznie należy zaopatrzyć się w nakrycie głowy. Ta niewielka i niepozorna rzecz może uchronić nas przed udarem słonecznym.

 

Pamiętajmy również o kremach z filtrem UV. Nawet chwila na tak intensywnym słońcu może zaowocować poparzeniami skóry lub opalenizną, która zagrozi zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet życiu.

 

Do akcesoriów, o których z pewnością nie można zapomnieć, są okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko zapewnią one lepszą widoczność podczas słonecznych dni, ale też uchronią przed „kurzymi łapkami”. Jeżeli za oknem panuje upał, staraj się jak najwięcej czasu spędzać w miejscach zacienionych, wolnych od promieni słonecznych.

Do góry