Zadzwoń
|
Smog znów atakuje październik 25, 2019

Wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczął się także inny sezon – sezon na smog. Najgorsza jakość powietrza odnotowywana jest na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

 

Stan zanieczyszczenia powietrza w poszczególnych miejscowościach można na bieżąco monitorować na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

 

Dzisiaj – zgodnie z danymi ukazanymi na mapie – najgorsza sytuacja związana z jakością powietrza panuje w Poznaniu, Zielonej Górze i Krakowie. W tychże właśnie miastach jakość powietrza jest zaledwie dostateczna, a w Krakowie miejscami nawet zła. W ciągu najbliższych dni może być jednak jeszcze gorzej, bowiem temperatura za oknami będzie systematycznie spadać. To natomiast oznacza jedno: mieszkańcy Polski będą częściej i znacznie intensywniej eksploatować swoje piece i kominki, uwalniając zarazem do atmosfery jeszcze większą ilość zanieczyszczeń.

 

Radzimy regularnie sprawdzać jakość powietrza na podanej wyżej stronie, a jeżeli ta będzie dostatecznie zła – warto zostać w domu.

Do góry